Jak grać na snapshotach?

Hej, wielu graczy minecrafta do dziś nie wie jak zagrać na tz. "Snapshocie" czyli wersji testowej zwanej również deweloperską. Jest to niewydana, nieukończona, oraz często zabugowana i nie do końca zoptymalizowana wersja następna gry, na dzień dzisiejszy 1.14. W poradniku pokażę jak to uruchomić na dwóch launcherach, shignimie oraz premium launcher. Shignima dzieli menusy w wieloma launcherami nonpremium więc nie będzie problemem znależć opcje które tu pokażę w np ExtremeLuncher czy SKLauncher.

Launcher Premium
od Mojang

Jak znajdziemy się w menu głównym launchera musimy kliknąć zakładkę "opcje uruchamiania"

[Obrazek: e6614676fc3e.png]
Następnie doszukujemy się przełącznika "włącz snapshoty"

[Obrazek: d3a16b1529f0.png]

Mojang jak zwykle wyświetli nam ostrzeżenie że to są wersje niestabilne i lepiej je trzymać w osobnym folderze, to już w waszym uznaniu jak będziecie je trzymać ;p Jak już się zapoznacie możecie klikać OK i przejść dalej ;p

[Obrazek: cb119dc9706c.png]

Na liście wersji pokaże wam się najnowszy snapshot, jak chcecie go zmienić na straszy, wystarczy że zrobicie nową opcje uruchamiania z wybranym z listy snapshotem ;p

[Obrazek: 8ced50c578b6.png]

Teraz wystarczy go pobrać i cieszyć się grą, pamiętajcie że snapshoty nie działają na serwerach.

Shignima Launcher
i inne launchery non-premium

Tu sprawa wygląda zgoła podobnie, jedyne co sie różni to co musimy klikać.
(w ogóle strona pobierania shignimki ma taką ładną graficzke, moja ulubiona postać <3)
[Obrazek: da833e3e2278.png]

Więc przejdźmy do rzeczy, kliknij "Edit Profile" na dole okna launchera

[Obrazek: 2521f2c89f4b.png]

Następnie zostaw ptaszek przy pierwszej opcji w kategorii "Versions Selections"

[Obrazek: bbaae380c932.png]

Zaakceptuj to co wyskoczy, spokojnie, nie ukradnie ci to danych do karty kredytowej rodziców (xD)
Jest to jak wspomniałem wyżej jedynie informacja by snapshoty chomikować gdzie indziej i najlepiej robić kopie zapasowe, choć wg mojego doświadczenia jak nie robicie głupot nie powinno się nic stać z waszymi save i ogólnie grą.

[Obrazek: 8646abe94d08.png]

Na samym końcu klikamy "save profile" i zaczynamy testowanie Big Grin

[Obrazek: 990af86b4948.png]

W obu przypadkach wersje snapshota zmienia się tak samo jak wersję gry.

Dzięki za czytanko, mam nadzieję że komukolwiek to pomoże xD

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2018, 19:18:25 PM przez Buckie.)

[Obrazek: 7f97f213a009.png]

W tym świecie masz bana albo jeszcze nie spotkałeś buksona.
Bukson

Odpowiedz
Świetny poradnik

[Obrazek: PSX_20190114_174804.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości